İmplant Tedavileri


Dental İmplantlar, İmplant (Diş Ekme) Nedir?
Eksik olan dişlerin fonksiyonunu sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve son derece uygun malzemelerden elde edilen diş köküne Dental implant, denmektedir.


İmplant Uygulamasının Faydaları Nelerdir?
İmplant tedavisi son derece güvenilir rahat ve sağlam bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. implant üzerine yapılan protezler gerçek dişleri yerini alırken kesinlikle son derece doğal bir şekilde görünümü de sağlar. Bu süreçte bununla birlikte sağlıklı dişleri de herhangi bir operasyon yapılmaz çok uzun ömürlüdür.


İmplant Tedavisi Uzun Ömürlü Müdür?
Yapılacak güvenli bir operasyon kesinlikle son derece uzun ömürlü olacaktır. implant 1800'lü yılların başından bu yana yapılan bir operasyondur. Günümüzde ise kesinlikle mükemmele yakın sonuçlar verilmektedir.


Her Hastaya İmplant Uygulanabilir Mi?
İmplant konulacak bölgede çene kemiğinin implant vidasını kabul edecek yükseklikte bir genişlikte olması gerekmektedir. Mevcut kemik yapısı kalitesi kesinlikle implantın başarısında önemli rol oynar. Tedavinin hemen öncesinde diş etlerinde sağlıklı olması gerekir genel olarak birçok hasta bu tedaviyi yaptırabilir kemik gelişimini tamamlamamış hastalar için doktor kontrolü şarttır.


Toplam Tedavi Süresi Ne Kadardır?
İmplant operasyonları günümüzde oldukça kısa sürelerde yapılabiliyor. Öyle ki artık 10 dakika gibi sürelerde operasyon tamamlanabiliyor. Operasyonlar diş ve kemik yapınıza göre belirlenen süreç sürelerde değişkenlik gösterebiliyor. Bu süre zarfında diş protezleri ile birlikte normal günlük hayata devam edebiliyorsunuz.


İmplantlar Yerleştirildikten Hemen Sonra Protezlerim Takılabilir Mi?
İmplant operasyonu sonrasında kemik ile tam birleşmesi gerekmektedir bunu sağlamak amacıyla iki üç ay arasında implant üstüne gelen yüklerin en az şekilde olması gerekiyor. Doktor size bu iyileşme sürecinde uygun bir protez yaparak sizi asla dişsiz bırakmaz.


İmplant Yerleştirilirken Acı Duyar Mıyım? 
İmplant tedavisi öncesinde anestezi uygulanacağı için herhangi bir şekilde operasyon esnasında acı duymanız mümkün değildir. hasta tercihlerine göre genelgede lokal anestezi uygulanarak hastalığın herhangi bir şekilde acı duymaması sağlanmaktadır.
Ameliyat sonrasında ise diş çekimine benzer bir ağrı söz konusu olabilmektedir. Tedavinin hemen sonrasında çok hafif ağrılar olabileceği gibi bu ağrılar ağrı kesiciler ile çok rahatlıkla bastırılabilir.


İmplant Vidası Kemik İle Kaynaşmaz İse (Osseointegre Olmaz İse) Ne Olur?

Eğer İmplant tedavisi uygun ve doğru yöntem ile yapıldığı takdirde böyle bir durumun söz konusu olması mümkün değildir. Bu tarz bir durumun ortaya çıkması gibi durumlarda kemiğin iyileşmesini hemen ardından yeni bir implant konulacağı gibi farklı şekilde klasik tip protezlerden tercih edilebilir.

Çalışma Saatlerimiz:
Pazartesi - Pazar / 10:00 - 21:00

Monodentist © 2021. Tüm hakları saklıdır.